هزینه های زندگی در اسپانیا:
موسسه علمی-حقوقی پروژه پایا تنها در زمینه اخذ ویزا یا اخذ اقامت کشورهای مختلف شما را راهنمایی نمی کند بلکه، می توانید تازه ترین اطلاعات و خبرها را نیز درباره کشور مورد نظر خود دریافت نمایید. در صورتی که پروژه فعلی شما مهاجرت به اسپانیا است، با مراجعه حضوری به موسسه می توانید اطلاعاتی مفید را در جریان جلسه مشاوره رایگان به دست آورید.
در ادامه بخش هایی از این اطلاعات مفید را برای شما ارائه می دهیم:

اطلاعاتی کلی درباره کشور اسپانیا:
پایتخت: مادرید
وسعت: حدود ۵۰۴ هزار کیلومتر مربع
جمعیت: حدود ۴۶ میلیون نفر
زبان رسمی: اسپانیایی
پول رایج: یورو
شهرهای مهم: مادرید، بارسلون
دامنه اینترنتی es.
پیش‌شماره ۳۴+

اسپانیا از جمله کشورهای زیبای اروپایی است که سالانه گردشگران بی شماری را ، به ویژه در میان ایرانی ها، به سوی خود می کشاند. همانطور که گفته شد مرکز این کشور مادرید است که پر جمعیت ترین شهر آن نیز محسوب می گردد. این شهر پیشینه در حدود دو هزار سال دارد و با سفر به این کشور زیبا و پایتخت آن می توانید جاذبه های بی شمار آن را از نزدیک ببینید.

clip_image014_010

در بخش های دیگر سایت این موسسه توضیحاتی درباره اخذ ویزای شنگن، اخذ اقامت اروپا و دریافت ویزاهای مختلف دیگر از جمله اخذ ویزای کانادا و یه ویژه دریافت ویزای پنج ساله مالتیپل کانادا آورده شده است و همچنین در همین بخش ها اطلاعاتی درباره مدارک لازم و اولیهبرای اقدام به این پروژه ها ارائه شده است. در ادامه، تلاش می شود انواع ویزاهای اسپانیا بررسی شوند:

اقامت در اسپانیا مزایای بسیاری دارد. از جمله این مزایا می توان به موار زیر به صورت خلاصه اشاره کرد:

۱). به سرمایه اولیه نیازی ندارید! : به عبارت دیگر، با کمترین میزان از هزینه ها می توانید بهترین اقامت تمام دوران زندگی خود را به دست آورید!
۲). اجازه ایجاد کسب و کار در اسپانیا و سایر کشورهای عضو اتحادیه: با دریافت اقامت اسپانیا می توانید به راحتی کسب و کار خود را در این کشور آغاز کنید و به آن رونق ببخشید. شایان ذکر است که با اخذ اقامت اسپانیا نه تنها شما، بلکه تمامی اعضای خانواده نیز اجازه کار پیدا خواهند کرد. این خود به تنهایی یک مزیت بسیار بزرگ نسبت به دیگر کشورها است. زیرا در بسیاری از کشورها، زمانی که پروژه شما اخذ اقامت را شامل شود، می توانید به دنبال کار بروید و برای اثبات توانایی های خود به مقامات دولتی آن کشور نشان دهید که می توانید کار بیابید اما، نمی توانید کار کنید. به عبارت دیگر فقط اثبات می کنید که می توانید کار کنید اما اجازه کار کردن ندارید. درباره کشور اسپانیا به این صورت نیست. زیرا زمانی که شما از اقامت این کشور را دریافت می کنید از همان روز نخست می توانید کار کنید و درآمد داشته باشید.
۳). امکان اخذ اقامت برای کلیه افراد خانواده : همانطور که در بخش قبلی گفته شد، کسانی که اجازه اقامت در اسپانیا را پیدا می کنند می توانند تمامی اعضای خانواده خود را بدون نیاز به روند اداری خاصی در کشور مستقر کنند و به عبارت دیگر آن ها نیز اجازه اقامت را به صورت خودکار دریافت می کنند.
۴). سفر به ٢٧ کشور عضو اتحادیه بدون نیاز به ویزا: شاید یکی از پروژه های افراد سفر به دور دنیا باشد. خوب است بدانید که با اخذ اقامت اسپانیا این اجازه را پیدا می کنید که بدون نیاز به دریافت ویزا، به ۲۷ کشور دیگر اروپایی سفر کنید. جالب است بدانید که این سفرها بسیار کم هزینه بوده و بدون نیاز به مدارک خاص انجام می شوند. یکی دیگر از مزیت های اخذ ویزا یا اقامت این کشور این است که سفرهای شما به این کشورها در فاصله زمانی بسیار کوتاهی انجام می شوند که معمولا بین دو الی پنج ساعت طول می کشند.
۵). استفاده از تمامی امکانات رفاهی یک شهروند اروپایی: با اخذ اقامت اسپانیا دیگر یک فرد اروپایی می شوید و می توانید تمامی امکانات و خدماتی را که یک شهروند اروپایی دریافت می کند شما نیز در اختیار داشته باشید!
۶). تحصیل رایگان: این یک مژده به پدر و مادر هایی است که با فرزندان خود به اسپانیا مهاجرت می کنند. همچنین کسانی که پروژه درسی یا تحصیلی دارند می توانند به خوبی این امر را به صورت مداوم و پایا انجام دهند. به عبارت دیگر شما با اخذ اقامت اسپانیا می توانید در این کشور تحصیل رایگان داشته باشید. البته کسانی که تنها به قصد ادامه تحصیل در خارج می خواهند مهاجرت کنند خوب است بدانند که می توانند این پروژه را با اخذ ویزای تحصیلی به انجام برسانند.

۷). جهت دریافت اقامت محدودیت سنی وجود ندارد: عزیزانی که برای اخذ اقامت اقدام می کنند نگران سن خود نباشند. در هر سن و شرایطی شما می توانید اقامت کشور دلخواه خود را به دست آورید و تمامی اعضای خانواده خود را نیز در این اقامت شریک کنید.
۸). می توانید به راحتی در بانک های اروپایی حساب باز کنید: از جمله مزایای دریافت شهروندی کشورهای اروپایی و به ویژه اسپانیا این است که می توانید برای خود حساب بانکی باز کنید و این مورد به ویژ برای کسانی که پروژه کاری دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
۹). عدم اجبار در پرداخت مالیات: کسانی که اقامت اروپا را به دست می آورند تنها در صورتی مجاب به پرداخت مالیات هستند که در آن کشور مشغول به کار شوند. توضیحات مربوط به این موضوع را در بخش های دیگر توضیح خواهیم داد.
۱۰). زندگی در یک کشور امن دنیا و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی: اسپانیا از جمله کشورهایی است که به رغم بحران اقتصادی فراگیر در اروپا توانسته است به خوبی ثبات مالی خود را حفظ نماید. از طرفی این کشور رویکرد صلح آمیز سیاسی دارد و از هرگونه تنش سیاسی داخلی یا خارجی پرهیز می کند.
در ادامه، به برخی از پرسش های متداول درباره اخذ اقامت پاسخ های کوتاه و مفیدی ارائه می دهیم:
۱). اخذ اقامت در حالت کلی چه مدت به طول می انجامد؟

پاسخ: از زمانی که فرد مدارک درخواستی را تحویل می دهد حداکثر ۶٠ روز کاری نیاز است. البته باید در نظر داشت که این مدت ممکن است به دلیل حوادث غیرمترقبه کمی بیشتر به طول انجامد اما، در حالت کلی حدود ماه کاری طول می کشد.

۲). چه مراحلی باید پس از ورود به اسپانیا طی شوند؟

پاسخ: پس از ورود به این کشور، از ترنسفر فرودگاهی انجام خواهد شد و در صورتی که فرد با هماهنگی موسسه پروژه پایا برای خود هتلی رزرو کرده باشد به اتاق خود مراجعه می کند و سپس مراحل اداری برای تکمیل مدارک دریافت اقامت و مراجعه به اداره پلیس اتباع خارجه جهت آغاز روند انجام این کار آغاز می شود.
نکته قابل توجه آن است که برای برخورداری از مزیت های اقامت اروپا، کشورمقصد تفاوتی ایجاد نمی کند. زمانی که یک فرد موفق به دریافت اقامت اروپا گردد می تواند از تمامی مزایای یک شهروند اروپایی بهره مند گردد؛ از جمله این که می تواند به تمامی کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به ویزا مسافرت کند. تنها مساله مهم آن است که فرد علایق و موقعیت کاری و شرایط زندگی خود را بررسی نماید و با توجه به این شرایط کشور مورد نظر خود را انتخاب کند و سپس دست به اقدام بزند.
موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوای اسپانیا:
اسپانیا کشوری است در قسمت جنوب غربی قاره ی اروپا که از سمت شمال به کشور فرانسه، ازسمت غرب به کشور پرتغال، از جنوب به مراکش و در نهایت از سمت شرق و قسمتی از جنوب به دریای مدیترانه منتهی می شود. کشور اسپانیا و کشور پرتغال با هم شبه جزیره ی ایبریا را تشکیل می دهند. اسپانیا کشوری است با سه اقلیم آب و هوایی: اقلیم اقیانوسی، اقلیم نیمه خشک و اقلیم مدیترانه ای.
در قسمت شمال اسپانیا آب و هوا معتدل و در قسمت جنوب و بخش های مرکزی نیز آب و هوا مدیترانه ای است. همانطور که در بالا ذکر شد پایتخت این کشور شهر مادرید است که بزرگترین شهر اسپانیا نیز به حساب می آید. زبان رسمی مردم دراسپانیا، زبان اسپانیایی است.
صنعت توریسم در این کشور از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و سالانه افراد زیادی برای تفریح به جزایر قناری و بالئار و همچنین سواحل مدیترانه سفر می کنند.
واحد پول در اسپانیا یورو است. مادرید پایتخت این کشور از جمله مرتفع ترین شهر اروپایی است؛ بارسلونا، والنسیا، سویا و ساراگوسا از دیگر شهرهای مهم اسپانیا به شمار می آیند.

هزینه زندگی در کشور اسپانیا:
یکی از مسائلی که شاید حتی از خود اقدام برای مهاجرت مهم تر باشد مساله هزینه های زندگی در کشور مورد نظر است. بسیاری از افراد شاید بتوانند روند اخذ ویزا یا اقامت خود را به خوبی انجام دهند اما، به دلیل عدم اطلاع از هزینه های زندگی، تحصیلی یا شرایط اقتصادی کشور مقصد با مشکلات فراوانی مواجه شوند. به همین دلیل موسسه پروژه پایا با کادر مجرب خود همواره اطلاعات مورد نیاز درباره شرایط زندگی را با جزئیات لازم به روز می کند و در جلسات مشاوره رایگان در موسسه در اختیار عزیزان قرار می دهند. در ادامه، به برخی از این هزینه ها در کشور اسپانیا اشاره می کنیم و کسانی که پروژه خود را اخذ اقامت اسپانیا قرار داده اند می توانند آشنایی نسبی نسبت به قیمت های موارد اولیه در این کشور پیدا کنند. بدیهی است که این قیمت ها نسبی بوده و همواره هزینه های بالاتر و پایین تر در هر کشوری وجود دارند.
رستوران ها
هزینه ی یک وعده غذا، در رستوران معمولی ۱۰.۰۰ یورو
هزینه ی یک وعده غذا برای دو نفر، در رستوران متوسط، سه وعده ۴۰.۰۰ یورو
هزینه ی یک وعده غذای مک در رستوران های مک دونالد (یا یک وعده غذای مشابه همراه با موسیقی): ۷.۰۰ یورو
کاپو چینو ۱.۵۶ یورو
نوشابه ی کوک/ پپسی ( بطری۰.۳۳ لیتری) ۱.۶۶ یورو
آب ( بطری ۰.۳۳ لیتری) ۱.۱۱ یورو

بازارها
شیر ( ۱ لیتری) ۰.۷۸ یورو
یک قرص نان سفید تازه ( ۵۰۰ گرم) ۰.۹۵ یورو
برنج ( سفید)، (۱ کیلوگرم) ۰.۹۵ یورو
شانه ی تخم مرغ ( ۱۲ عدد) ۱.۶۳ یورو
پنیر محلی ( ۱ کیلوگرم) ۹.۴۶ یورو
سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( ۱ کیلوگرم) ۵.۷۹ یورو
گوشت گاو ( ۱ کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) ۱۰.۶۷ یورو
سیب ( ۱ کیلوگرم) ۱.۵۵ یورو
موز ( ۱ کیلوگرم): ۱.۴۸ یورو
پرتقال ( ۱ کیلوگرم) ۱.۱۹ یورو
گوجه فرنگی ( ۱ کیلوگرم) ۱.۴۳ یورو
سیب زمینی ( ۱ کیلوگرم) ۰.۸۳ یورو
پیاز ( ۱ کیلوگرم): ۰.۹۸ یورو
کاهو (۱ سر) ۰.۸۸ یورو
آب ( بطری ۱.۵ لیتری) ۰.۵۶ یورو
پاکت سیگار ( مارلبورو) ۴.۹۵ یورو

حمل و نقل
بلیط یک طرفه ( حمل و نقل داخلی) ۱.۵۰ یورو
بلیط عبور ماهانه ( قیمت ثابت) ۴۵.۰۰ یورو
مبداء تاکسی ( تعرفه ی معمولی) ۳.۰۰ یورو
تاکسی ۱ کیلومتری ( تعرفه ی معمولی) ۱.۰۵ یورو
تاکسی انتظار ۱ ساعته ( تعرفه ی معمولی) ۲۰.۵۰ یورو
بنزین ( ۱ لیتری) ۱.۲۳ یورو
گلف ولکسواگن ۱.۴ ۹۰ کیلو وات خط حرکت ( یا ماشین جدید مشابه): ۱۸،۰۰۰ یورو

تسهیلات زندگی ( ماهانه)
هزینه های اصلی ( برق، وسیله ی گرمایشی، آب، خاکروبه) برای آپارتمان ۸۵ متر مربع ۱۲۲.۰۷ یورو
پرداخت تعرفه ی ۱ دقیقه مکالمه ی داخلی موبایل ( بدون تخفیف یا طرح ها) ۰.۱۵ یورو
باشگاه بدنسازی، شهریه ی ماهانه برای ۱ بزرگسال ۳۸.۲۵ یورو
اجاره ی زمین تنیس ( ۱ ساعت آخر هفته) ۱۱.۶۲ یورو
سینما، هر ۱ صندلی ۸.۰۰ یورو

پوشاک و کفش
۱ عدد شلوار ( لویس ۵۰۱ یا سیمیلار) ۷۵.۰۶ یورو
۱ عدد لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای ( زارا، اچ اند ام) ۲۸.۳۶ یورو
۱ جفت کفش ورزشی نایک ( سایز متوسط) ۷۳.۹۹ یورو
۱ جفت کفش کاری چرم مردانه ۸۴.۳۳ یورو

در ادامه، هزینه اجاره یا خرید خانه یا آپارتمان در اسپانیا را در شهرهای بزرگ بررسی می کنیم. شایان ذکر است که تمامی این برررسی ها در نتیجه جمع آوری اطلاعات در تمامی سال ۲۰۱۶ بوده است و به طور قطع در سال جدید میلادی تغییراتی در این اعداد به وجود آمده است اما، این تغییرات به میزانی نیست که اعتبار این برآوردها را زیر سوال ببرد.
متخصصان موسسه علمی-حقوقی پروژه پایا همواره این تغییرات را آنالیز می کنند و در صورتی که این تغییرات به مدت طولانی در کشور اسپانیا اعمال شوند، آن را در سایت این موسسه خواهند آورد.
برای کسانی که تمایل دارند پروژه مهاجرت به این کشور را اجاره یا خرید خانه قرار دهند، توصیه می گردد بخش زیر را به دقت مورد مطالعه قرار دهند.
قیمت یا هزینه اجاره خانه در اسپانیا (شهرهای بزرگ)
آپارتمان ( ۱ خوابه) در مرکز شهر ۵۴۰.۶۹ یورو
آپارتمان ( ۱ خوابه) خارج از مرکز ۴۰۰.۴۷ یورو
آپارتمان ( ۳ خوابه) در مرکز شهر ۸۷۲.۳۵ یورو
آپارتمان ( ۳ خوابه) خارج از مرکز ۶۵۰.۶۳ یورو

قیمت و هزینه خرید ملک یا آپارتمان (شهرهای بزرگ)
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۲،۵۸۰.۴۴ یورو
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز ۱،۶۶۹.۲۵ یورو

در این مرحله باید یادآور شویم که وکلای موسسه علمی-حقوقی پروژه پایا در تمامی مراحل اخذ ویزا یا دریافت اقامت اسپانیا شما را همراهی می کنند و در صورتی که فرد تمایل داشته باشد، وکلای این موسسه می توانند پروژه وی را در زمینه اجاره یا خرید خانه در اسپانیا بر عهده گیرند. بدیهی است که مشورت با وکلای مجرب این موسسه حقوقی می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات شما باشد و گزینه های متفاوت و جالبی را برای شما به ارمغان آورد.

در بخش زیر به برخی از مزایای اخذ ویزا اسپانیا یا دریافت اقامت اسپانیا به صورت جزئی تر می پردازیم.
۱). شرایط آب و هوایی در اسپانیا:
اسپانیا در کل از آب و هوای مناسبی برخوردار است و فصول مختلف سال در آن در حالت متعادل قرار دارند. به طور کلی حد متوسط درجه گرما و سرما هوا در شهرهای بزرگی مانند بارسلونا و مادرید در تابستان ۲۴ و زمستان ۸ درجه است.
اقامت در کشور زیبای اسپانیا می تواند از راه های مختلفی انجام پذیرد.
عزیزانی که تمایل دارند پروژه خود را دریافت اقامت اسپانیا قرار دهند با مراجعه حضوری به موسسه ما و برخورداری از اطلاعات متخصصان مجرب این مجموعه حقوقی به صورت رایگان، می توانند برای خود و همسر و فرزندان تحت تکفل، اقامت کشور اسپانیا را در عرض ۳ ماه کاری پس از ارائه کامل مدارک، به دست آورند.

از ویژگی های دریافت اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری و بدون خرید ملک یا ثبت شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱). سریعترین و ساده ترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا به شمار می رود و در ضمن، تمدید این اقامت بسیار ساده و بدون مراحل دشوار اداری است.
۲). همانطور که در عنوان این بخش ذکر شد، برای دریافت اقامت اسپانیا به هیچ گونه سرمایه گذاری مالی، ثبت شرکت یا راه اندازی کار و تجارت نیازی نیست.
۳). در بخش های گذشته نیز ذکر شد که مدرک زبان خارجی اسپانیایی مورد نیاز نیست.
۴). با دریافت اقامت اسپانیا از تمامی حقوق اجتماعی و اقتصادی به جز حق رای و مشارکت های اجتماعی برخوردار می شوید!
۵). برخورداری از خدمات مختلف در زمینه های آموزش و پرورش حرفه ای و امنیت اجتماعی نیز از مواردی است که همراه با اخذ این اقامت به شما اهدا می گردد!
۶).مشخص است که با اخذ اقامت این کشور، همانند هر شهروند دیگر اروپایی امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر بین المللی به استثنای بیمه تامین اجتماعی را خواهدی داشت.
به دلیل اهمیت تکمیل بودن مدارک برای انجام روند اخذ اقامت اسپانیا، بار دیگر در ادامه به این موضوع می پردازیم:
دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی به صورت زیر است:
این درآمد ثابت به طور معمول به چهار روش زیر اثبات می گردد:
الف). سود سپرده بانکی
ب). اجازه نامه ملکی
پ). حقوق بازنشستگی
ت). سود سهام بورس
باید در نظر داشت که موارد دیگر از جمله داشتن سهام شرکت یا اسناد ملکی یا سند اتومبیلی که خرید آن در بازار ایران حدود ۱۰۰ میلیون تومان باشد، می تواند دریافت این اقامت را تسهیل کند.
نکته بسیار مهم دیگر این است که متقاضی پس از گذشت چند سال از زمان دریافت اقامت، می تواند درخواست اقامت دائم و پاسپورت کند. البته باید در نظر داشت که در طول این چند سال، متقاضی باید چند سال را در اسپانیا زندگی کند.

مدارک لازم به منظور دریافت اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی:
این روش که سریع ترین روش اخذ اقامت اسپانیا به شمار می رود، مخصوص کسانی است که به دلیل داشتن پروژه های کاری و تجاری یا شرایط زندگی تمایل دارند کوتاه ترین راه اداری را برای دریافت این اقامت بگذرانند. در زیر مدارک کلی ارائه شده اند اما، باید بدانیم که شرایط زندگی و شغلی هر فرد با دیگری متفاوت است و ممکن است تعدادی سند یا مدرک به لیست زیر افزوده شوند که این مورد را می توانید در جریان جلسه مشاوره رایگان در موسسه به صورت حضوری از متخصصان مجرب پروژه پایا پرسش نمایید:
۱). مدارک تمکن مالی ( که می تواند از طریق گواهی سود سپرده بانکی، اجاره نامه رسمی، حکم بازنشستگی و فیش حقوقی، گواهی سود سهام بورس، اسناد ملکی، سهام شرکت و موارد مشابه اثبات گردد.)
۲). پاسپورت جدید و قدیم
۳). مدرک شغلی (که می تواند با جواز کسب، پروانه کاری و … اثبات گردد.)
۴). چهار قطعه عکس متقاضی و هر یک از اعضای خانواده وی
۵). شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل
۶). گواهی عدم سوء پیشینه برای تمام افراد خانواده
۷). مشخص نمودن وضعیت تحصیل فرزندان متقاضی که البته با توجه به کارنامه و مدارک تحصیلی فرزندان تعیین می گردد.
۸). مشخص نمودن وضعیت اقامت در هنگام ورود به اسپانیا که قبل از ورود باید رزرو هتل یا اجاره نامه خانه یا موارد مشابه ارائه گردد.
۹). گواهی سلامت پزشکی