تدریس خصوصی انگلیسی

یادگیری زبان به روش کودکان

تدریس خصوصی انگلیسی و اسپانیایی به شیوه زبان آموزی کودکان کودکان

آیا تا به حال فکر کرده اید که کودکان چگونه در مدتی بسیار کوتاه هر زبانی را فرا می گیرند؟
آیا به ذهن شما خطور کرده است که چگونه کودکان بدون نوشتن یا خواندن هیچ گونه مطلبی، به زبان پدر و مادر خود سخن می گویند؟
تازه ترین بررسی ها درباره یادگیری به روش کودکان اطلاعات فراوانی را در اختیار ما می گذارند.

تحقیقات نشان می دهند که کودکان در یادگیری به روش خاصی عمل می کنند. این روش که به «روش کودکانه» معروف شده است در تدریس خصوصی انگلیسی و اسپانیایی و همچنین کلاس های غیر خصوصی موسسه علمی پروژه پایا مورد استفاده قرار گرفته است و تاکنون نتایج رضایت بخش و شگرفی را در مراجعه کنندگان به وجود آورده است.
اساتید زبان انگلیسی و اسپانیایی در موسسه علمی پروژه پایا تلاش می کنند روش کودکانه را به صورت غیر مستقیم درباره کسانی که برای فراگیری زبان به این موسسه مراجعه می کنند به کار ببرند.

تدریس خصوصی انگلیسی با استفاده از کتاب های معتبر دانشگاه کمبریج از جمله Interchange و دیگر کتاب های این مرکز جهانی صورت می گیرد و اساتید مجرب این موسسه نیز در یادگیری به روش غیرمستقیم تاکید دارند.
تدریس خصوصی اسپانیایی از دیگر خدماتی است که در موسسه علمی ما صورت می گیرد ، اما به دلیل تفاوت های بارزی که این زبان با زبان انگلیسی دارد، روش تدریس با پایه های روش کودکانه و غیرمستقیم و از طریق کتاب های معروف این زبا از جمله Sueña انجام می پذیرد.
کلاس های مخصوص مدارک آیلتس IELTS و تافل TOEFL در زبان انگلیسی و مدرک DELE در زبان اسپانیایی در این مجموعه علمی با بالاترین کیفیت ممکن صورت می گیرد و کسانی که هیچ گونه آشنایی قبلی با این زبان ها نداشته اند نیز می توانند از ابتدا در دوره های پایه این زبان مشغول به فراگیری شوند.

روش کودکانه در شماری از موسسات علمی جهان مورد استفاده قرار گرفته است اما در ایران این نخستین باری است که یک فرد تحت این روش به یادگیری زبان انگلیسی یا اسپانیایی می پردازد.
آنچه که در روش کودکانه بیش از همه مورد توجه است آن است که شخص به هیچ عنوان با روش های متداول و خسته کننده قدیمی مواجه نمی شود و به این ترتیب شوق وی برای فراگیری زبان از میان نمی رود.
تدریس خصوصی انگلیسی و اسپانیایی در موسسه علمی پروژه پایا تحت یکی از تازه تزین و معتبرترین روش ها در سطح جهان صورت می گیرد و کتاب های اصلی در این موسسه نیز همواره با آخرین تغییرات زبانی هماهنگی کامل دارند.

استفاده از کتاب های مکمل در آموزش زبان نیز از دیگر مواردی است که در مجموعه ما همواره در مرکز توجه بوده است و به این ترتیب شخص با متن های مختلف از جمله داستان ها، فیلم و… آشنایی کامل پیدا می کند.
روش کودکانه در تدریس خصوصی انگلیسی و اسپانیایی باعث شده است که فرد مراجعه کننده در مدت بسیار کوتاهی به این زبان تکلم کند و به مانند یک کودک همچنان مشتاق یادگیری بیشتر آن باشد.
هر فرد که به موسسه علمی پروژه پایا مراجعه می کند، در بدو ورود تعیین سطح شده و سطح زبان وی آنالیز و ثبت می گردد.
سپس در جریان برگزاری کلاس ها به صورت مداوم مورد نظارت سوپروایزر و اساتید خود قرار می گرد و در پایان هر ترم و هر دوره می تواند از پیشرفت خود در مهارت های مختلف اطلاع یابد.
به این ترتیب، فرد مراجعه کننده چیزی بسیار بیشتر از مسیری که در یادگیری زبان های انگلیسی و اسپانیایی می پیماید دریافت می کند و در هر گام از موقعیت خود آگاهی کامل می یابد.

دیگر روش های تایید شده مرکز جهانی کمبریج از جمله «برین استورم» که در آن شخص به ناگاه خود را به اوج توانایی ذهنی و علمی می رساند، در تدریس خصوصی زبان های انگلیسی و اسپانیایی در مجموعه ما صورت می گیرد و این روش تا پایان آموزش وی ادامه می یابد.
شماری از روش های نوین آموزش زبان در قالب انجام پایان نامه در رشته های مرتبط در موسسه نیز بررسی شده و متناسب با ویژگی های متقاضیان از جمله سن و جنسیت و … تدقیق گشته است.
موسسه علمی پروژه پایا مفتخر است که با ارائه خدماتی بی نظیر در تدریس خصوصی انگلیسی و تدریس خصوصی اسپانیایی، خود را به عنوان موسسه ای شاخص در میان دیگر مراکز آموزشی مطرح کند.
این موسسه همچنین خدماتی شایسته در زمینه انجام پایان نامه ارشد، انجام پایان نامه دکتری، انجام پروژه های دانشجویی به ویژه پایان نامه مدیریت و پایان نامه حسابداری ارائه داده است.

مدیران دپارتمان های مختلف این موسسه از تمامی کسانی که به این مجموعه علمی اعتماد کرده اند قدردانی می نماید و تلاش می کنند با ارائه خدماتی هر چه بهتر و شایسته تر به این اعتماد پاسخ دهند.

108 پاسخ ها
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام
   بستگی به خود کودک دارد. در حال حاضر در موسسه پروژه پایا کودک چهار ساله ای در حال آموزش است که با مادر خود کلمات ساده انگلیسی را صحبت می کند و از طرفی بسیاری از اوقات حتی کودکان بالاتر از هشت سال با زبان مادری خود مشکل دارند.
   استاد کلاس باید کودک را از نزدیک ببیند تا نظر خود را اعلام کند.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   بستگی به سن و آمادگی کودک شما دارد. گاهی اوقات تدریس اشتباه باعث اختلال در کودک در حوزه تشخیص زبان مادری از زبان خارجی می شود.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود فراوان
   بله
   برنامه هایی مخصوص کودکان با کتاب ها و منابع مخصوص آن ها در موسسه پروژه پایا ارائه می شوند. جهت اطلاع بیشتر با شماره ثبت شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   در ابتدا باید بدانید که بحثی تحت عنوان «یادگیری به روش کودکان» در سایت منتشر شده است که تا حدودی به این موضوع می پردازد و به زودی مقاله دیگری از منابع اصلی در همین رابطه ترجمه و در اختیار علاقه مندان قرار میگیرد.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   بله، تمامی کسانی که به برای یادگیری زبان و سایر امور به موسسه پروژه پایا مراجعه می کنند، حتی پس از پایان یافتن دوره آموزشی از راهنمایی و حمایت اساتید بهره مند می شوند.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   موسسه پروژه پایا تدریس زبان برای کودکان را با کتاب های خاص مخصوص این سن انجام میدهد.
   باید در نظر داشت که هر چیزی به جز کلاس و استاد، فقط در نقش مکمل عمل میکنند و نه اصل تدریس.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   به طور خلاصه عرض کنم که در حال حاضر تنها فارغ التحصیلان دانشگاه تهران (دوره روزانه) در موسسه پروژه پایا مشغول به تدریس هستند و اینکه اکثر این عزیزان دست کم از سال ۸۲ تاکنون در موسسه های معتبر گوناگون مشغول به تدریس بوده اند.
   البته صرف سابقه تدریس و فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران مدرک گزینش این عزیزان نبوده است و موارد مهارتی بسیار دیگری در این زمینه دخیل بوده اند.

   پاسخ دادن
 1. hosseini
  hosseini گفتند که :

  سلام
  نحوه تدریس موسسه شما واقعا بی نظیره …چون کودکان اغلب بعد ازمدتی دلزده و بی انگیزه میشن از یادگیری اما موسسه شما با روش های نوین و تجربه درخشان جایگاه خودشو حفظ کرده …خوشحالم که با موسسه شما اشنا شدم

  پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   باید در نظر داشت که کودک و خردسال دو دسته متفاوت هستند و کتاب های متفاوتی نیز برای این سنین وجود دارد.
   اینکه برای کودکان چه کتابی مناسب است، براساس توانایی های آنها، شدت علاقه و موارد دیگر تعیین می شوند.
   اما در بازار کتاب های متعددی در این زمینه وجود دارد.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   کمی پیشتر به یکی از دوستان درباره همین پرسش پاسخ داده شد.
   در بازار کتاب ای بسیاری برای کودکان وجود دارد . اما مساله تطابق این کتاب ها با توانایی های کودک است که باید زیر نظر استاد مجرب صورت گیرد.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   کودکان به کارتون و تصاویر رنگی، آواز و از این دسته مطالب بسیار علاقمند و به ویژه بسیاری از آنها به دنبال پیدا کردن یک دوست هستند.
   می توان از این مطالب برای جذب کودکان استفاده کرد.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام
   باید توجه کرد که در هیچ دوره سنی، چه کودک و چه بزرگسال، نمیتوان زبان را با تکیه بر داستان آموزش داد.
   داستان و سایر موارد تنها مکمل مسیر آموزش هستند.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   راستش در آخرین مقاله علمی خارجی که ترجمه نشده بود، بیان شده بود که کودک در شکم مادر به خیلی از موارد از جمله صدا و حالت های صحبت پدر و مادر خود توجه می کند.
   به طور قطع نمیتوان گفت که کودک در حالت جنینی چیزی فرا میگیرد یا خیر، اما آزمایش هایی در این زمینه صورت گرفته که نتایج جالبی را در بر داشته است.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   راه های متفاوتی برای هر کودک وجود دارد که گاهی برای برخی از کودکان عمل میکند و گاهی خیر.
   به هر حال، تصاویر رنگی، کارتون ها و …از مواردی هستند که میتوانند کودکان را برای یادگیری تشویق کنند.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   به نظر شخص بنده، زبان آلمانی یکی از سخت ترین زبان های موجود است اما، باید توجه داشت که کودکان، در صورتی که جذب موردی شوند، هیچ چیزی را سخت نمیبینند.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   نمیشه در این مورد فتوا صادر کرد ولی، باید توجه داشت که اکثر کودکان، فضای راحت منزل را به کلاس های زبان ترجیح میدهند و حتی امکان دارد به جای کلاس زبان به کلاس های رزمی علاقه بیشتری نشان دهند.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام
   نخست باید توجه داشت که سرعت بادگیری زبان در اکثر کودکان پایین است.
   به ویژه اینکه مشخص نیست که والدین آنها توانایی لازم برای انجام این امر را داشته باشند.

   پاسخ دادن
 2. النازامینی
  النازامینی گفتند که :

  سلام بسیار سپاسگزارم از ایده ها و نواوری های موسسه خوبتان… من سعی میکردم با کارت های صدافرین به کودکم اموزش بدم که به نتیجه مطلوب نرسیدم خوشحالم که با موسسه شما اشنا شدم…موفق باشید

  پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با درود فراوان
   باید در نظر داشت که یادگیری نیاز به استاد مجرب، در نظر گرفتن زمان، تلاش و جدیت و نظارت مستقیم دارد.
   زبان اسپانیایی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با درود
   به طور قطع این نیست که یک نفر یک سری فابل صوتی رو با استفاده هدفون گوش بده و یاد بگیره ، بلکه به صورت خلاصه این طوری تعریف میشه که شخص در طی دوران آموزش شاید خودش هم متوجه نشه که داره یاد میگیره ولی بر اثر گذشت زمان یا یک سری از وقایع، مطالب به صورت ناگهانی به یاد شخص میان یا اینکه به حافظه طولانی مدت وی منتقل میشن.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   تدریس خصوصی انگلیسی و تدریس خصوصی اسپانیایی در موسسه پروژه پایا با توجه به نیازهای فرد، مدت زمان مورد نظر وی؛ سطح اولیه زبان و مسائلی مشابه تعیین می شوند و بیشتر در حوزه مکالمه هستند.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   برنامه و کتاب های زیادی برای آموزش به کودکان در بازار وجود دارد اما، از آن جا که کتاب به تنهایی معرف توانایی یک موسسه در آموزش زبان نیست از ذکر اسامی منابع معذور هستیم.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام
   روش غیرمستقیم به معنای عدم نظارت و عدم فراگیری توسط یک استاد نیست. بلکه شما این روش رو با راهنمایی فردی که در این زمینه تجربه داره انجام میدین .

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام
   برخی مطالب در حال آماده شدن هستند و به زودی در سایت قرار داده می شوند. امیدواریم تا آخر هفته جاری در سایت قرار بگیرند.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با درود
   می توانید از عکس، شعر ، کارتون و سایر مواردی که در کل بچه ها را جذب می کنند استفاده کنید اما، در خاطر داشته باشید که هر بچه ای در هر حالت برای ترک کانون گرم خانه از خود مقاومت نشان می دهد.

   پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   با سلام و درود
   در بخشی از سایت برای یادگیری زبان به کودکان مطالب مفیدی به صورت خلاصه قرار داده شده است، می توانید به این مطالب مراجعه نمایید.

   پاسخ دادن
 3. زهرا عباسی
  زهرا عباسی گفتند که :

  سلام من پسرم رو از چهار سالگی کلاس زبان فرستادم اما الان که شیش سالشه مثل سابق علاقه ای نشون نمیده…. چیکار باید کنم تا دوباره مثل سابق بشه؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
 4. دیبا
  دیبا گفتند که :

  سلام
  من به پسرم لغات انگلیسی رو یاد دادم لغات ساده رو
  پسرم چهار سالشه
  میخوام بدونم میتونم حروف رو هم یادش بدم؟؟؟
  یا زوده؟

  پاسخ دادن
  • سعید
   سعید گفتند که :

   کلاس زبان خردسالان می تواند از زمانی که کودک صداها را تشخیص و تمییز میدهد تشکیل داد. کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی و تدریس خصوصی اسپانیایی برای خردسالان نیز تشکیل می شود.

   پاسخ دادن

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *