تدریس خصوصی انگلیسی و تدریس خصوصی اسپانیایی به روش‌های مختلفی در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های مختلف جهان انجام می‌شود. اما، آنچه که اهمیت دارد میزان تطبیق این روش‌ها با توانایی‌های افراد است.
پروژه پایا تلاش می‌کند جدید‌ترین روش‌های تدریس را متناسب با توانایی و ظرفیت هر شخص به منظور تاثیرگذاری بیشتر به کار گیرد.
کادر مجرب پروژه پایا متشکل از عالی ترین فارغ التحصیلان ارشد و دکتری در دانشگاه‌های بر‌تر کشور اهداف این مجموعه را در بستری از مطالب نوشتاری، شنیداری و با استفاده از فایل‌های صوتی و تصویری و همچنین بخش‌های جالب و جنجال برانگیز اخبار و فیلم‌ها به دانش آموختگان تفهیم می‌کنند.
تدریس خصوصی انگلیسی و اسپانیایی و همچنین نیمه خصوصی در مجموعه در مراحل عالی این زبان‌ها، در صورت تمایل و توانایی دانش پژوهان، برخی از مقاله‌ها و پایان نامه‌های بر‌تر ایران و دیگر کشورهای جهان را به منظور افزایش قدرت ترجمه مورد بررسی قرار می‌دهند.
اسپانیایی که در آمریکا پس از انگلیسی به عنوان زبان دوم این قاره محسوب می‌شود، در محیطی شبیه سازی شده به دانش پژوهان آموزش داده می‌شود و در صورت امکان، برنامه‌ها و جشن‌هایی که در سفارت‌های کشورهای اسپانیایی زبان برگزار می‌شوند توسط پروژه پایا در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرند تا به صورت زنده و در محیطی واقعی با این زبان و چالش‌های آن رو به رو شوند.
دستیابی به نمرات بالا در آزمون DELE و نیز آزمون‌های IELTS و TOEFL در برنامه‌های ما قرار دارد و در صورتی که دانش پژوهان تمایل داشته باشند، می‌توانند در کلاس‌های اختصاصی مربوط به این آزمون‌ها در مجموعه پروژه پایا نیز شرکت کنند.
اهداف و عملکرد مجموعه ما را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

روش و میزان آموزش متناسب با هر دانشجو

پروژه پایا برای هر دانش آموز مسیر و مطالب منحصر به فردی را در نظر می‌گیرد و در این مسیر توانایی‌ها و مهارت‌های هر فرد را براساس پیشرفت هر ترم ارتقا دهد. به این ترتیب کاستی و عدم علاقه‌ای که معمولا در دانشگاه‌ها و دیگر مجموعه‌های آموزشی مشاهده می‌شود در تدریس خصوصی انگلیسی و اسپانیایی از بین می‌رود و هر دانشجو در هر یک از زمینه‌های مهارتی نوشتن، خواندن، صحبت کردن و گوش دادن به صورتی متعادل پیشرفت می‌کند.

مشخص بودن مسیر آموزش از روز نخست

تمام افرادی که برای فراگیری زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی به ما مراجعه می‌کنند از نخستین روز آموزش، برنامه‌ای دریافت می‌کنند که در آن مطالب مورد بحث در هر جلسه مشخص شده است. به این ترتیب هر دانشجو به صورت عملی آنچه را که باید در هر دوره فرا بگیرد در ذهن خود مجسم می‌کند و تناسب مطالب هر بخش در مهارت‌های مختلف نوشتن، خواندن، صحبت کردن و گوش دادن کمک بسیاری در سرعت بخشیدن به فراگیری زبان می‌کند.

آموزش از طریق مکالمه

گرامر و نکات درسی در جلسات تدریس خصوصی انگلیسی و اسپانیایی و همچنین نیمه خصوصی پروژه پایا تنها از طریق انجام مکالمه و به صورت عملی تبیین می‌شوند و به این ترتیب فرصت بسیار مطلوبی برای دانش پژوهان در یادگیری به صورت عملی و نیز آموزش عملی به وجود می‌آید.

سرعت بالای آموزش

کادر مجرب ما خود را موظف می‌داند از پرداختن به مسائلی که باعث منحرف شدن موضوع یا صرف بیهوده وقت مراجعه کننده گان به این مجموعه می‌شود به صورت مطلق خودداری کنند و به این ترتیب به صورت انحصاری برنامه‌ای که از روز نخست به دانش پژوهان ارائه می‌شود در جلسات مورد بررسی و آموزش قرار می‌گیرد.

حضور در مراسم و برنامه‌های سفارت‌های کشورهای مختلف

مدیران ما تلاش می‌کنند برنامه‌ها و مراسمی را که توسط شرکت‌ها و سفارت‌های کشورهای مربوطه در مکان‌های مختلف برگزار می‌شوند، به اطلاع دانش پژوهان برسانند و با راهنمایی و تشویق آن‌ها به حضور و گفت‌و‌گو با افراد خارجی، ترس از مکالمه مستقیم با افراد بومی را از میان ببرند.

شبکه‌های اجتماعی

مدیران و کادر مجرب پروژه پایا شبکه‌های اجتماعی تلگرام، واتزاپ و فیس بوک را به منظور نزدیک‌تر کردن گروه‌های آموزشی و ترغیب دانش پژوهان به انجام مکالمه در چارچوب تعیین شده و رعایت اصول آشنایی با دیگران مورد استفاده قرار می‌دهند.
پروژه پایا با تدریس خصوصی انگلیسی واسپانیایی در محیطی شبیه سازی شده و با بهره گیری از تمامی امکانات مدرن روز از جمله شبکه‌های اجتماعی و همین طور ترغیب به حضور در مراسم مرتبط با یادگیری زبان، تمام تلاش خود را به جبران لطف کسانی که به این مجموعه اعتماد کرده‌اند، به خدمت می‌گیرد.