انجام پروپوزال

تصور نگارش یک پروپوزال برای بسیاری از افراد یک مسئله دشوار است، اما انجام این کار ترس ندارد. در عمل پروپوزال زمانی نوشته می شود که افراد نیاز به مجوزهای خاص برای انجام یک خرید، انجام یک پروژه، یا نوشتن یک مقاله دارند. در این حالت پروپوزال یک راه رسمی برای مطرح کردن یک ایده و درخواست برای انجام اقدامات لازم درباره آن است. زمانی که یک پروپوزال را تهیه می کنید، در نظر بگیرید چه کسی این پروپوزال را مطالعه می کند و چه افرادی ممکن است هم اکنون درباره آنچه شما پیشنهاد انجام آن را در پروپوزال می دهید، اطلاعات و آگاهی داشته باشند.

پروپوزال پایان نامه چیست؟

پروپوزال پایان نامه مطلبی است که توسط یک دانشجو برای کمیته پایان نامه و استاد راهنما قبل از شروع به نگارش پایان نامه تهیه می شود. پروپوزال پایان نامه به عنوان راهکاری برای یک دانشجو برای اخذ تاییدیه از کمیته پایان نامه و استاد راهنما برای کار بر روی موضوعی است که دانشجو علاقه به تهیه پایان نامه برای آن دارد. پروپوزال پایان نامه تعیین می کند موضوع انتخاب شده توسط دانشجو برای انجام پایان نامه تصویب می شود یا خیر. در عمل دانشجویان نمی توانند نگارش پایان نامه خود را بدون اخذ تاییدیه برای موضوع انتخابی از کمیته پایان نامه شروع کنند. این موضوع دلیل اصلی ارائه پروپوزال پایان نامه به کمیته پایان نامه و استاد راهنما است. پروپوزال پایان نامه می تواند یک چشم انداز کلی درباره موضوع و چگونگی انجام تحقیق درباره آن ارائه، منابع مورد استفاده برای انجام مطالعه و نیز مساله و سوالات تحقق که باید درباره موضوع پاسخ داده شود، در اختیار خواننده قرار دهد.

انجام پروپوزال پایان نامه اولین گام در راستای نگارش پایان نامه نهایی درباره موضوع تحقیقاتی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد یا مقطع دکتری است. پروژه پایا به شما کمک میکند تا پروپوزال پیشنهادی شما منحصر به فرد و غیر تکراری باشد و مراحل تحقیق شما در آن مشخص شده باشد تا به این ترتیب بتوان یک برنامه روشن و دقیق برای انجام پروژه نهایی تعریف کرد.

پروژه پایا در ارائه بهترین پروپزال به شما کمک می کنند . این پروپوزال می تواند به  منزله میز محتویات برای تحقیق شما باشد و می تواند به شما کمک کند درباره آنچه قصد انجام بررسی بر روی آن را دارید توضیحات لازم را ارائه کنید و بطور جدی توضیح دهید چگونه قصد دارید اطلاعات مورد نیاز برای تحقیق خود را جمع آوری کرده و مورد پردازش قرار دهید .

شما می توانید با خیال آسوده نوشتن پرورزال پایان نامه خود را به متخصصین ما بسپارید. در هنگام سفارش پروپوزال نیازی به برنامه ریزی دقیق همه فعالیت های مورد نیاز در تحقیق که باید انجام شود نیست . همواره احتمال دارد موضوع اصلی فعالیت شما تا زمان نگارش نهایی پایان نامه اندکی تغییر نیز داشته باشد، اما در عمل پروپوزال تهیه شده در اکثر بخش ها به شما کمک می کند درک بهتری از پایان نامه خود به دست آورید.

پروژه پایا به شما کمک می کند یک موضوع مشخص را برای نگارش پایان نامه انتخاب کنید. موضوع به نحوی انتخاب می شود که با رشته شما تناسب داشته باشد و به میزان کافی متمرکز باشد که بتوان بر اساس آن پایان نامه نهایی را تهیه کرد. پروپوزال تهیه شده نیز به شما کمک می کند هر دوی این مسائل را تعریف کرده و مورد بررسی قرار دهید و به مدیر گروه و نیز گروه آموزشی شما اجازه می دهد فرد مناسب برای کمک در جهت تکمیل این تحقیق را به شما معرفی و توصیه کند.

برای تدوین پیش نویس پروپوزال شما موضوع تحقیق به دقت بررسی می شود و  سعی می شود ضمن ارائه یک تعریف مشخص و ایجاد درک دقیق از آنچه قصد انجام آن برای تکمیل پروژه خود را دارید، به اندازه کافی  خلاصه و محدود باشد .

پروپوزال شما در حدود ۱۰۰۰ کلمه یا بیشتر نگارش می شود و  در آن نکات اصلی مربوط به پایان نامه شما  بیان می شود. همچنین در پروپوزال سوالاتی را مطرح می شود که شما قصد پاسخگویی به آن را در مطالعه خود دارید، نوع مطالعات و انواع اطلاعاتی که قصد دارید از آنها در تحقیق خود استفاده کنید، و نیز انواع تحلیل هایی که برای انجام این بررسی ها قرار است مورد استفاده قرار گیرند نیز در پروپوزال بررسی میشوند .

پروژه پایا برای تمامی رشته ها و در تمامی مقاطع طرح پروپزال تهیه می کند . معمولاً رشته های مختلف دارای الزامات متفاوت برای تهیه پروپوزال همچون طول و اطلاعات خاص در نظر گرفته شده و نیز دارای ساختار ویژه هستند که برای اطمینان از رعایت این الزامات شما می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

پروپوزال تحقیق چیست؟

پروپوزال تحقیق یک درخواست برای پشتیبانی از موضوع تحقیق، راهنمایی برای انجام پروژه یا تشریح مسائل مربوط به آن است. یک پروپوزال خوب به سرعت و به سادگی می تواند به سوالات زیر پاسخ دهد:

چه مسائلی در پایان نامه شما دنبال می شوند، هزینه انجام این تحقیق چقدر است و به چه مقدار زمان برای انجام این بررسی نیاز است؟
چگونه پروژه پیشنهادی می تواند به منافع افراد و گروه های پشتیبان و ذینفع مربوط باشد؟
چه تفاوت هایی در پروژه شما برای دانشگاه، دانشجویان، رشته، ایالت، کشور، یا گروه های وابسته دیگر وجود دارد؟
چه فعالیت هایی تا کنون در حوزه موضوع تحقیق شما انجام شده است؟
چگونه شما انجام پروژه خود را برنامه ریزی کرده اید؟
چگونه امکان ارزیابی نتایج حاصل از تحقیق وجود دارد؟
چگونه شما باید پروژه انتخابی خود را انجام دهید؟

پروژه پایا به نحوی پروپزال را تهیه میکند که سوالات مطرح شده فوق به روش های مختلف و با سطح تاکیدهای متفاوت با توجه به ماهیت پروژه پیشنهادی و نهادی که پروپوزال در آن ثبت شده، پاسخ داده شود. اکثر نهادهایی که مرجع تایید پروپوزال های دانشجویی در دانشگاه ها هستند، دستورالعمل ها و راهنمایی های خاص درباره نحوه تهیه پروپوزال (و در برخی موارد، قالب هایی که پروپوزال بر اساس آنها می بایست تایپ شود) دارند. این دستورالعمل ها بطور دقیق قبل از شروع نگارش پیش نویس پروپوزال توسط تیم متخصصین ما بررسی می شوند.

نحوه نوشتن پروپزال

پروپزال پایان نامه در پروژه پایا به بهترین نحو نگارش می شود . پروپوزال پایان نامه صرف نظر از ساختار آن دارای برخی بخش های کلیدی به شرح زیر است : مقدمه، روش تحقیق، اهداف و نتایج مورد انتظار، بررسی ادبیات موضوع، و محدودیت های تحقیق.